Zaměření ChS Mouseville

ZdravíPovahaKondiceVzhled

Hlavním cílem při odchovu potkánků v naší ChS jsou potkánci s předpokladem dobrého zdraví a dlouhověkosti. Velmi důležitá je pro nás také povaha našich odchovů a klademe velmi veliký důraz na výběr vhodných rodičů dle povahy a kontaktnosti. Vzhled dle Standardu ČR a výstavní předpoklady jsou u našich odchovů příjemným bonusem, nikdy však nejsou naším hlavním cílem.

ChS Mouseville se od svého založení zaměřuje na stejné variety a barevné linie, proto se u většiny našich odchovů jedná o několikátou generaci potkánků narozenou v naší ChS. U těchto několikaletých linií máme velmi dobře zmapované zdraví a povahu jednotlivých potkánků a vedeme si statistiky čerpající informace ze Zdravotních karet, které budoucí majitelé dostanou k potkánkovi. ChS Mouseville není nijak ovlivněna aktuální nabídkou a poptávkou potkánků, ale zaměřuje se na svůj chovatelský plán a na odchov zdravotně a povahově výborných mláďat.

Beige – Topaz linie

Tato linie je v ChS Mouseville chována od srpna 2009, kdy se 27.8. 2009 narodil první vrh zaměřený na tuto linii.
Zakladatelem Beige – Topaz linie byl Istrik z Niflheimu.
Beige – Topaz linie byla nejprve chována pouze ve znaku self, od roku 2012 se zamřejume také na odchov  „strakatých oranžových“ potkánků (varieberk spotted a variegated spotted a na vzácnou varietu odd-eye). Beige – Topaz linie je chována v srsti standard, fuzz i rex.
Barvy v této linii: black, agouti, beige, buff, fawn, topaz, mink, cinnamon / černá, aguti, béžová, buvolí, plavá, topazová, mink, skořicová
úzká spolupráce s ChS: POLIPET

 

Černo – Ruská modrá linie s osrstěním Fuzz

Tato linie je v ChS Mouseville chována od samotného vzniku ChS, tj. od října 2006, kdy se 13.10. 2006 narodil úplně první vrh naší ChS a mláďátka v tomto vrhu měla fuzz gen.
Zakladatelem Černo – Ruské modré linie s osrstěním Fuzz je Amarus z Mouseville.
Nejprve byli fuzzíci v naší ChS chování v černém a agouti zbarvení, od roku 2012 se zaměřujeme také na fuzzíky ruské modré a BES (black eyed siamese).
Při chovu fuzz potkánků klademe veliký důraz kromě dobrého zdraví a mazlivé povaze také na kvalitní jemné osrstění.
Barvy v této linii: black, agouti, russian blue, russian blue agouti, siamese, BES (black eyed siamese) / černá, aguti, ruská modrá, ruská modrá aguti, siamská, černooká siamská

 

Ruská modrá linie – znak HUSKY

Tato linie je v ChS Mouseville chována od dubna 2009, kdy se 22.4. 2009 narodil první vrh zaměřený na Ruskou modrou husky linii. Zároveň se 25.12. 2009 narodil první vrh v Husky linii také v naší spřízněné ChS Lavan, se kterou úzce spolupracujeme s chovem husky potkánků.
Zakladatelem Ruské modré husky linie je Mucin Palpebra.
Ruská modrá linie se znakem husky je chována v srsti standard a rex.
Barvy v této linii: black, agouti, russian blue, russian blue agouti, mink, pearl / černá, aguti, ruská modrá, ruská modrá aguti, mink, perlová
úzká spolupráce s ChS: POLIPET, ROYAUME DE LUNE

 

KUNÍ – RED EYED DEVIL linie

Tato linie je v ChS Mouseville nejkratší dobu, od října 2014. Prvním takto zaměřeným vrhem byl vrh E, který se narodil ve spřátelené ChS Polipet.
Zakladatelem devilí linie je GRANDŠAMPION ZO CHMH Charalampos z Mouseville.
Devilí linie je zaměřena na co nejtmavší zbarvení u červenookých kuních potkanů.
Barvy v této linii: black, red eyed devil, black eyed devil / černá, červenooká kuní, černooká kuní
úzká spolupráce s ChS: POLIPET
vitezove